#Szkoła pamięta

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji „Szkoła pamięta”, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy zapisali się w historii lokalnej.

W ramach przedsięwzięcia odbyły się następujące działania:

• Klasa I a przygotowała lekcję dotyczącą rodzinnych pamiątek. Wśród przyniesionych rzeczy znalazło się wiele przedmiotów przekazywanych z pokolenia na pokolenie.
  • Uczniowie klasy I a zapoznali się z postaciami Jana Pawła II, Józefa Piłsudskiego- obejrzeli filmy i zdjęcia oraz wysłuchali różnych ciekawostek z życia Wielkich Polaków.
  • Podczas lekcji historii uczniowie poznali historię Józefa Piłsudskiego i Legionów Polskich walczących o niepodległość w czasie I wojny światowej. Dodatkowo klasy VI a i VIII a zapoznali się z sylwetkami legionistów, związanych z Oświęcimiem, pochowanych na miejscowych cmentarzach;
  • Przygotowana została gazetka ścienna poświęcona lokalnym bohaterom Niepodległej.
  •  Uczniowie klasy 2b i 5a odwiedzili zbiorową mogiłę więźniów obozu zamordowanych w ostatnich dniach istnienia obozu.