Spotkanie z pisarzem Marcinem Pałaszem

25 października 2022 r. klasy 2a, 3a i 3b zostały zaproszone do Galerii Książki na spotkanie z pisarzem Marcinem Pałaszem, autorem około 40 książek dla dzieci, z czego najbardziej znany jest cykl książek o Elfie, wspaniałym piesku, który mieszka z panem Marcinem. Elf skradł serca czytelników, którzy zapragnęli jego dalszych przygód, a nawet „Sposób na Elfa” stał się lekturą szkolną.

Spotkanie przebiegło we wspaniałej atmosferze, a pan Marcin Pałasz, jak się okazało, jest bardzo optymistycznym człowiekiem. Ze swadą opowiadał o początkach swojej kariery literackiej, sypał z rękawa żartami. Najwięcej czasu poświęcił historii swojej przyjaźni z Elfem. Dzieciom jednak wciąż było mało i pytały o wszystko bez końca. Na zakończenie autor dawał autografy, a z kiermaszu zniknęły jak świeże bułeczki wszystkie książki.