Program profilaktyczny Archipelag Skarbów

W poniedziałek (26 września 2022r.) oraz we wtorek (27 września 2022r.) uczniowie klasy ósmej wspólnie z wychowawcą brali udział w programie profilaktycznym rekomendowanym ARCHIPELAG SKARBÓW w Osiedlowym Domu Kultury na Zasolu. Jest to program, którego realizację dla wszystkich uczniów klas VIII szkół podstawowych na terenie miasta Oświęcim sfinansował Urząd Miasta.

Celem  głównym programu jest zapobieganie różnym zachowaniom ryzykownym i problemom młodzieży.

Program ma za zadanie wzbudzić u młodzieży refleksję nad ważnymi wartościami oraz nad stylem życia. Służy temu nawiązanie dobrego kontaktu trenerów z młodzieżą, wykorzystanie w praktyce wiedzy na temat dynamiki pracy z dużą grupą młodzieży, zachęcanie uczestników programu do zachowań prozdrowotnych i wprowadzania konkretnych pozytywnych zmian w swoim postępowaniu.

Kolejnym etapem warsztatów będą konferencje online dla rodziców i nauczycieli, które odbędą się już 3 października.