WARSZTATY PROFILAKTYCZNE EPSILON W KLASACH CZWARTYCH

We wtorek 6.09.2022r. w klasach czwartych rozpoczęła się realizacja  rekomendowanego  programu profilaktycznego EPSILON. Jest to program, którego realizację sfinansował Urząd Miasta.

Celem programu „WARTOŚCI W ŻYCIU CZŁOWIEKA, KSZTAŁTOWANIE POSTAW SPOŁECZNYCH” jest rozwijanie umiejętności osobistych i społecznych dzieci oraz poprawa ich psychospołecznego funkcjonowania. Program przebiega w dwóch etapach, trenerzy spotykają się z klasami dwukrotnie, w sumie na pięć godzin lekcyjnych.

Coraz więcej działań wobec dzieci zorientowanych jest na rozwijanie indywidualnych zasobów i zdolności, a nie budowanie wspólnoty. Coraz trudniej przychodzi dzieciom radzić sobie z napięciem związanym ze swoim, bądź czyimś smutkiem.

Warsztat „Lodowe Miasto”  bardzo podobał się uczniom, którzy z ochotą i dużym zaangażowaniem brali w nim udział. Uczestnicy poprzez zabawę rozwijali kompetencje emocjonalno- społeczne i już z niecierpliwością czekają na kontynuację programu.