??W dniach 08-10 czerwca uczniowie klas starszych uczestniczyli w wycieczce do Niemiec. ??
Zwiedzanie zaczęliśmy od miasta Poczdam i pięknego Zespołu Pałacowego Sanssouci, który jest najważniejszą atrakcją tego miasta. Następnie udaliśmy się do Pałacu Cecilienhof w Nowym Ogrodzie.
Drugi dzień spędziliśmy w Berlinie. Spacer po mieście rozpoczęliśmy od wizyty przy murze berlińskim – East Side Gallery. Następnie odwiedziliśmy Plac Poczdamski, gdzie mieliśmy okazję podziwiać Sony Centre – konstrukcję ze szkła i stali. Odwiedziliśmy również największy pomnik ofiar Holocaustu. Udaliśmy się również pod Reichstag (siedziba parlamentu) oraz Bramę Brandenburską. Spacer kontynuowaliśmy wzdłuż Alei Unten den Linden (Aleja pod Lipami), gdzie dotarliśmy na Babel Platz, skąd podziwialiśmy najstarszy uniwersytet- Uniwersytet Humbolta, Operę Narodową oraz bibliotekę Uniwersytecką. Stamtąd udaliśmy się na szczyt wieży telewizyjnej zostawiając za plecami Berliner Dom oraz Wyspę Muzeów. Ten dzień był bardzo intensywny. Spacerując po tym pięknym mieście pokonaliśmy ponad 12 km.
?‍♂️?W ostatnim dniu udaliśmy się do wyczekiwanego przez naszych uczniów Tropical Island, czyli największego w Europie parku tropikalnego pod kopułą ??‍♀️
W lagunie Bali zażyliśmy kąpieli w wodzie o temperaturze 32 0C.
☀️Było świetnie! Zapraszamy na foto relację z tej podróży. ☀️

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony