Udział klasy 1b w lekcji on-line z synoptykiem IMGW-PIB

7 czerwca uczniowie klasy 1b wzięli udział w lekcji on-line z synoptykiem. W trakcie zajęć dzieci obejrzały prezentację multimedialną i wysłuchały mini wykładu naukowego poświęconego w/w tematyce. Eksperci
z Centrum Meteorologicznej Osłony Kraju, pani Agnieszka Harasimowicz (ekspert i starszy synoptyk) oraz pan Mateusz Barczyk (z-ca Dyrektora Centrum MOK) opowiedzieli dzieciom, jak zorganizowana jest w naszym kraju służba prognoz meteorologicznych, na czym polega praca synoptyka, kto może zostać specjalistą od prognozowania pogody, oraz jakie są blaski i cienie tego zawodu. W trakcie spotkania na żywo u

czestnicy mieli możliwość zadawania pytań na czacie. Fotorelacja z tego spotkania na poniższych zdjęciach.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony