Uroczyście przyrzekamy, że będziemy kochać książki

Uczniowie z klas pierwszych wzięli udział w wyjątkowej lekcji czytelniczej połączonej z pasowaniem  na czytelnika biblioteki szkolnej. Celem zajęć było kształtowanie u dzieci postawy empatycznej oraz radzenie sobie i wspieranie innych w trudnych sytuacjach. Zajęcia przeprowadzone zostały w oparciu o tekst książki Cori Doerrfeld „A królik słuchał”. Na podstawie tekstu dzieci uczyły się, jak radzić sobie ze swoimi uczuciami, a następnie stworzyły wspólnie ilustrowany przepis na to, jak pomagać, gdy komuś jest smutno.

Najważniejszym punktem programu było pasowanie na czytelnika i przyrzeczenie złożone przez pierwszoklasistów. Dzieci otrzymały również książki pt. Pierwsze abecadło” przekazane do szkół przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka-wielki człowiek”.