W ostatnim czasie w trakcie zajęć eksperymentalnych w klasie 1b sporo się działo. W okresie przedświątecznym uczniowie mieli okazję pobawić się w małych ogrodników. Na pierwszych zajęciach dzieci posiały rzeżuchę i przez cały tydzień pielęgnowały roślinki podlewając je wodą i obserwując ich wzrost. Dodatkowo uczniowie obejrzeli filmik edukacyjny poświęcony w/w tematyce, z którego dowiedzieli się co to za roślina i jakie są jej właściwości.

Po świętach w klasie 1b również sporo się działo. Uczniowie obejrzeli kilka filmów
o tematyce eksperymentalnej oraz sami przeprowadzili kilka doświadczeń dokonując szczegółowej obserwacji oraz wyciągając wnioski z działań. Dzieci przeprowadziły 3 ciekawe eksperymenty:

  1. Tańczące rodzynki
  2. Tęcza na talerzu
  3. Rozkwitający kwiat

Fotorelacja z tych zajęć na poniższych zdjęciach.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony