Światowy Dzień Poezji – 21 marca

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale i wielkie święto poezji. Kto w dzisiejszych czasach interesuje się poezją? Na to pytanie noblistka Wisława Szymborska odpowiedziała
w wierszu „Niektórzy lubią poezję”:
„Niektórzy –
czyli nie wszyscy.
Nawet nie większość wszystkich ale mniejszość.
Nie licząc szkół, gdzie się musi,
i samych poetów,
będzie tych osób chyba dwie na tysiąc.”[…]
Dlatego właśnie szczególnie należy się pochylić nad poezją, poświęcić jej czas i uwagę i zachęcać do tego również uczniów od najmłodszych lat. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Poezji zainicjowała biblioteka szkolna zapraszając do współpracy świetlicę szkolną. Uczniowie świetlicy wzięli udział w dwóch konkursach: konkursie recytatorskim ze „Zwierzyńca Pana Jana Brzechwy” oraz w konkursie na ilustrowaną rymowankę o własnym imieniu. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem. Publiczność też spontanicznie włączyła się do zabawy i chętnie czytała wiersze Jana Brzechwy.
Wyróżnienia w konkursie recytatorskim otrzymali Pola Smolarek i Borys Ickiewicz. Natomiast w konkursie na rymowankę I miejsce zajęła Klaudia Kurek, II miejsce zajęły Aurelia Kamińska i Zosia Skirka, III miejsce Wiktoria Niedzielska i Wojtek Wiecheć.
Gratulujemy nagrodzonym uczniom.
Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej