SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

31 marca uczniowie klas VII i VIII wysłuchali prelekcji pani dietetyk z Palety Diet.

Problem nadwagi i otyłości coraz częściej dotyczy nie tylko osób dorosłych, ale także dzieci i młodzieży. Analiza badań statystycznych pokazuje, że z roku na rok rośnie liczba uczniów zmagających się z nadmiernymi kilogramami. W  Polsce problem nadwagi i otyłości dotyczy około 10% małych dzieci (1-3 lata), 30% dzieci w wieku
wczesnoszkolnym i niemal 22% młodzieży do 15 roku życia.

Uczniowie podczas spotkania z dietetykiem byli edukowani pod kątem zdrowych nawyków żywieniowych  oraz udzielono im praktycznych wskazówek, które mogą wykorzystywać na co dzień. Poruszano m. in. takie tematy, jak:

– znaczenie pierwszego śniadania, które powinniśmy zjadać do godziny po przebudzeniu,

– ograniczenie cukru,

– dodawanie do naszych posiłków warzyw,

–  wyeliminowanie z naszej diety fast foodów,

– picie odpowiedniej ilości wody niegazowanej,

– zrezygnowanie z gazowanych i słodkich  napojów,

– znaczenie regularnych posiłków,

– aktywność fizyczna,

– i wiele innych.

Każdy chętny uczestnik otrzymał także zaproszenie na bezpłatne konsultacje dietetyczne w Palecie Diet dla siebie lub swoich bliskich.

Mamy nadzieję, że takie przedsięwzięcia przyczynią się do poprawy nawyków żywieniowych naszych uczniów.