Czytanie ma moc

Uczniowie klasy 3a biorą udział w ogólnopolskim programie „Czytanie ma moc”. W trakcie zajęć mają okazję spotkać się z nowymi ciekawymi książkami.

W ostatnim czasie wszyscy przenieśli się w Kosmos. A wszystko to za sprawą książki „Kosmiczne wyzwania” autorstwa inżyniera NASA Artura B. Chmielewskiego (syna słynnego Papcia Chmiela). Na uczniów czekały iście kosmiczne wyzwania, ale zabawa przy ich wykonywaniu była świetna!

Podobnie w przypadku spotkania z książką Michała Rusinka „Wytrzyszczka”. Po jej lekturze uczniowie uznali, że na mapie Polski znajdą ciekawe nazwy miejscowości. Zaczęło się J: Gniew, Skórcz, Sucha Psina, Piła, Krasnobród, Dyszobaba, Milczki, Mordy, Ząbki, Łapy, to tylko niektóre z nich. Ponieważ tych nazw było mnóstwo, dzieci postanowiły podzielić się nimi z autorem. I tak powstały kartki z pozdrowieniami dla pana Michała. Na części z nich znalazły się nawet rymowanki dotyczące skojarzeń z daną miejscowością.