Uczniowie klasy 5a wzięli udział w programie WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom przygotowała program skierowany do uczniów klas 5-8 szkół podstawowych WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE. Jego celem jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury. Na zajęciach pod opieką nauczyciela bibliotekarza uczniowie zapoznali się z uniwersalnymi wartościami moralnymi: wolnością, odwagą i odpowiedzialnością.  Punktem wyjścia do dyskusji były opowiadania znakomitych współczesnych pisarzy książek dla młodzieży zebrane w zbiorze pt. „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”.

Rodzicom polecam również kolejną książkę promującą czytelnictwo wśród dzieci, której autorkami są Irena Koźmińska i Elżbieta Olszewska pt. ”Wychowanie przez czytanie”, która w bardzo przystępny i ciekawy sposób opisuje wpływ czytania na rozwój dziecka.

Ostatnim etapem programu  było stworzenie przez uczniów prezentacji filmowej na temat wybranej  wartości omawianej na zajęciach. Praca na filmem pozwoliła uczniom na wykazanie się kreatywnością, znakomitą organizacją i odpowiedzialnością za cały projekt filmowy. Każdą scenę z filmu poprzedzała burza mózgów.  Efektem naszej wspólnej pracy jest film pt.”Smak odwagi”. Poniżej znajduje się link do filmu:

Dziękuję za pomoc przy organizacji realizacji programu wychowawcy klasy panu Michałowi Bartosikowi oraz dziękuję za montaż filmu pani Natalii Kuwik.

nauczyciel bibliotekarz Anna Domosławska

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony