BohaterON

W tym roku nasza szkoła po raz drugi włączyła się w  ogólnopolską kampanię
o tematyce historycznej mającą na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Uczniowie klas: 1b, 2b oraz 3a w różny sposób zrealizowali ten trudny temat. Dzieci z klas 1b i 2b obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Niebajka
o powstaniu warszawskim”. Wyjaśniło ono dzieciom czym jest bohaterstwo, czyn patriotyczny oraz co zrobić, aby móc się nazwać patriotą.

Uczniowie klasy 3b z dużym zainteresowaniem wysłuchali książki Pawła Beręsewicza „Czy wojna jest dla dziewczyn?”, która opowiada wojenne losy pani Elżbiety Łaniewskiej-Łukaszczyk. Zapoznali się też z powojenną historią tej niezwykłej lekarki.

Wszyscy uczniowie wysłuchali również krótkich informacji na temat wybranych Powstańców i przygotowali dla nich pamiątkowe albumy. Dzieci z dużym przejęciem wykonywały prace dla ostatnich już świadków tamtego trudnego czasu.