Dla Niepodległej

Tradycją stało się już „Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych” uczniów szkół podstawowych z mieszkańcami naszego miasta. W tym roku 10.11. po rocznej przerwie na deskach Oświęcimskiego Centrum Kultury spotkały się chóry ze Szkoły Podstawowej nr 3, nr4, nr7, nr8, nr9 i nr 11. Odświętnie ubrani uczniowie z kotylionami na białych bluzkach zaprezentowali 7 pieśni: „Wojenko, wojenko”, „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Piechota”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Marsz Polonia”, „Pierwsza Brygada”. Solową piosenkę Marka Grechuty „Ojczyzna” zaśpiewała uczennica kl. 4a- Elena  Kozłowska. Koncert sprawił, że ze wzruszenia serca biły mocniej a w oku zakręciła się łza. Uczniowie klasy 5a i 3 uczennice z klasy 4a z satysfakcją mówili o swoich przeżyciach związanych z występem i wyrażali nadzieję, że wrócą w następnym roku  do OCK by śpiewać dla Niepodległej. Poniżej link do filmiku z wybranymi utworami.