NO PROMIL NO PROBLEM

Nie ustajemy w działaniach na rzecz kampanii społecznej NO PROMIL NO PROBLEM. Ma ona na celu:

– ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób, które prowadzą pojazdy będąc pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych

– oraz zmianę społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców– wzmocnienie
u pasażerów gotowości do powstrzymywania pijanego kierowcy.

W ubiegłym tygodniu trzy uczennice klasy 7a wzięły udział w szkoleniu dla liderów młodzieżowych.

Ponadto do 15 listopada ciągle zbieramy deklaracje odpowiedzialnego pasażera/ świadka oraz prace konkursowe.

W poniedziałek, 8 listopada, zorganizowaliśmy marsz na rzecz trzeźwości na małopolskich drogach. Uczniowie klasy 7a wraz z wychowawcą i szkolnym koordynatorem kampanii przemierzali drogi w pobliżu szkoły, niosąc transparenty, balony, rozdając przechodniom ulotki i zbierając deklaracje odpowiedzialnego pasażera/ świadka. Całą akcję wspomagał funkcjonariusz z wydziału Ruchu Drogowego KPP w Oświęcimiu.