28. Ogólnopolska Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego

W dniach 6-8 października 2021 r. Galeria Książki w Oświęcimiu stała się miejscem magicznym za sprawą Święta Książki Dziecięcej. Dzieci miały niepowtarzalną okazję na udział w spotkaniach autorskich z pisarzami i w warsztatach ilustratorskich i literacko-plastycznych. Uroczystości zakończyły się wielką Galą, na którą zostali zaproszeni nasi uczniowie z klas 3 i 4. Czytelnicy z uwagą obejrzeli spektakl lalkowy w wykonaniu aktorów  z Centrum Bajki w Pacanowie, następnie kibicowali ulubionym pisarzom przy ogłoszeniu wyników konkursu na najlepszą książkę dla dzieci. Statuetkę Koziołka Matołka otrzymał debiutujący autor Jan Bliźniak za książkę pt.”Śrubek i tajemnice Maszynerii”. Ogłoszeniu wyników towarzyszyło wiele emocji, zabaw z nagrodami, a nawet słodki poczęstunek.

Czekała nas też kolejna atrakcja jaką było spotkanie z Joanną Jagiełło, która otrzymała wyróżnienie za książkę pt.„Urodziny” wydaną przez wydawnictwo Literatura. Pani Joanna Jagiełło okazała młodym czytelnikom wiele zainteresowania, cierpliwie odpowiadała na liczne pytana, wszystkich obdarowała autografami. Część uczniów kupiła wyróżnioną książkę autorki z imienną dedykacją. Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze,
a bezpośredni kontakt i możliwość rozmowy z autorką był dużym przeżyciem dla naszych dzieci.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony