Innowacja pedagogiczna w klasie 1b

Od października tego roku szkolnego, uczniowie klasy 1b w ramach zajęć rozwijających realizują wspólnie z wychowawcą innowację pedagogiczną pt: „Eksperymentuję i poznaję świat- nauka przez zabawę”.
Głównym założeniem programu tej innowacji jest rozbudzenie i rozwijanie pasji badawczej uczniów w młodszym wieku szkolnym.
W ramach zajęć innowacyjnych uczniowie będą poznawać otaczający świat wieloma zmysłami. Wysłuchają mini wykładów naukowych, zaobserwują  różne doświadczenia i eksperymenty oraz będą sami wykonywać niektóre
z nich.
W chwili obecnej klasa 1b zaczęła pierwszy rodzaj doświadczeń – z wodą. W trakcie kilku zajęć uczniowie oglądali filmiki o tematyce eksperymentalnej, poznali właściwości wody, a na ostatnich zajęciach mogli sami zaobserwować pierwszy wodny eksperyment pt. „Lampa Lawa”. Oto efekty naszej pracy.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony