OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA SPOŁECZNA BEZ CHEMII NA DRODZE

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bez chemii na drodze”, która  jest realizowana przez Fundację Poza Schematami ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych. Powstała z inicjatywy Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii.
Jej celem jest rozpowszechnianie informacji na temat ryzyka związanego ze skutkami używania substancji psychoaktywnych przy poruszaniu się po drodze. Kampania adresowana jest do kierowców, rowerzystów, pasażerów i użytkowników dróg w ogóle. Działania kampanii są również kierowane do rodziców dzieci i nastolatków, którzy będą samodzielnie poruszać się po drogach, a w bliższej lub dalszej przyszłości uzyskają prawo jazdy.

Twórcą kampanii zależy na tym, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, skłaniać do zachowania trzeźwości na drogach i namysłu nad tym, w jaki sposób decyzje podjęte nagle mogą zmienić nasze życie i życie innych osób.

Chronię siebie i innych. Wybieram jazdę bez chemii.

W dzienniku elektronicznym zostaną przesłane Rodzicom materiały w ramach tej kampanii.