Przywitaliśmy Wiosnę!

W zgodzie z kilkuletnią już tradycją, w piątek 21.03.2014 r. uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w Turnieju Międzyklasowym z okazji I Dnia Wiosny. W tym samym czasie trzecioklasiści udali się z wizytą do szkół ponadgimnazjalnych na Dni Otwarte, aby zapoznać się z ofertami edukacyjnymi tych placówek i dokonać wstępnego wyboru dalszej drogi kształcenia.

Turniej Międzyklasowy odbył się w atmosferze dobrej zabawy i rywalizacji opartej o zasady fair play. Trzyosobowe drużyny (reprezentanci z poszczególnych klas) zmagali się w 11 rundach o różnym poziomie trudności. Jury w składzie: pani Elżbieta Wiewiórska (przewodnicząca), pani Anna Węglarz, pani Joanna Jachnicka – Kamieniarz miało nie lada trudne zadanie, aby sprawiedliwie ocenić drużyny. Uczniowie prezentowali wiosenne kompozycje kwiatowe, które wcześniej przygotowali podczas lekcji wychowawczych, następnie udzielali odpowiedzi na pytania z wiedzy ogólnej w rundzie „Omnibus”. Nie zabrakło również sportowych konkurencji, takich jak: rzuty woreczkami do celu, strzał na bramkę unihokeja i skoki dodawane. Natomiast w ramach rundy „Kinomaniak” odgadywali tytuły filmów, seriali, których fragmenty  prezentowano, a z kolei w ramach rundy „Czułe ucho” starali się ustalić wykonawcę usłyszanej piosenki, z czym nie było praktycznie żadnych trudności. Uczniowie nazywali też przedstawione im subkultury młodzieżowe, sprawdzili również swoją wiedzę z zakresu historii. Przydatnym i w większości poprawnie wykonanym zadaniem było udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej. Dużo emocji dostarczyło w rundzie „Zdrowe płuca” dmuchanie balonów na czas, które później z radością przejęła głośno dopingująca swoich zawodników publiczność.

Po zaciętej rywalizacji  jury mogło przejść do podsumowania wyników turnieju i nagrodzenia zwycięzców. Miejsce pierwsze uzyskała klasa IIa, miejsce drugie klasy IIb i Ia , a miejsce trzecie klasa Ib (zaledwie z dwoma punktami różnicy). Uczniowie otrzymali dyplomy oraz ufundowane w ramach Roku Aktywnego i Zdrowego Stylu Życia przez Urząd Miasta Oświęcim nagrody: koszulki, smycze, odblaski i naklejki, które także rozlosowano wśród całej publiczności.

Już z niecierpliwością czekamy na kolejne turnieje, aby móc wyłonić nowych zwycięzców i umożliwić przegranym rewanż. Tak hucznie i na wesoło powitana przez nas Wiosna, mamy nadzieję, odwzajemni się słoneczną pogodą i soczystą zielenią, której już od jakiegoś czasu wypatrujemy 🙂