„Eksperymentuję i poznaję świat- Nauka przez zabawę”- innowacja pedagogiczna w klasie IIIb

Od października tego roku szkolnego, uczniowie klasy 3b w ramach zajęć rozwijających realizują wspólnie z wychowawcą innowację pedagogiczną pt: „Eksperymentuję i poznaję świat- Nauka przez zabawę”.

Głównym założeniem programu tej innowacji jest rozbudzenie i rozwijanie pasji badawczej uczniów w młodszym wieku szkolnym. Program ten ma wychowywać młodego człowieka, otwartego na świat, nie bojącego się eksperymentowania, doświadczania i sprzyjać kreatywności myślenia.

W ramach zajęć innowacyjnych uczniowie poznają otaczający świat wieloma zmysłami. Słuchają mini wykładów naukowych, obserwują  różne doświadczenia i eksperymenty oraz sami je wykonują.

Poprzez udział w zajęciach uczniowie:

• kształtują umiejętność wnikliwej obserwacji działań w ramach eksperymentów, środowiska naturalnego, oraz własnego ciała,
  • nabywają umiejętności wyciągania wniosków z przeprowadzanych doświadczeń,
  • kształtują umiejętność samodzielnego dochodzenia do wiedzy,
  • rozbudzają naturalną potrzebę kontaktu z przyrodą,
  • uczą się logicznego myślenia, koncentracji, oraz wytrwałości
    w przezwyciężaniu trudności.