Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

Uczniowie klasy 3b wzięli udział w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch oraz Burmistrza Ropczyc Bolesława Bujaka.

Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem- Odbicie duszy, zwierciadło serca- baśniowy portret w ramie zamknięty. Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, propagowanie idei czytania, rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać portret postaci z dowolnej baśni lub legendy.

W konkursie wzięło udział 1521 szkół z całej Polski.  Nadesłano 4300 prac. W czołówce uplasowały się województwa: podkarpackie, małopolskie, śląskie i mazowieckie.

Baśniową Galerię prac zorganizowano w jednej z podkarpackich szkół. Miło nam powiadomić, iż prace uczniów klasy 3b zostały zaprezentowane na tej właśnie wystawie.

Wśród baśniowych portretów uczniowie klasy 3b przygotowali następujące prace:

Michał– Mała Syrenka
Martyna– Kot w butach
Magdalena– Smok wawelski
Eliza– Arielka
Maja– Dziewczynka z zapałkami
Milena– Koń z jednej z polskich legend
Natalia– Kot w butach
Julia– Roszpunka