Terminy i sposoby konsultacji z nauczycielami podczas zdalnego nauczania

W ramach realizacji zadań z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość prowadzimy m. in. konsultacje indywidualne dla uczniów i rodziców.

Formy konsultacji online nauczycieli: dziennik elektroniczny oraz Plaforma Microsoft Teams.
Wychowawcy klas: zgodnie z wcześniej przyjętymi formami.

POBIERZ: TERMINY KONSULTACJI DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

Podstawowe zasady koordynowania współpracy
nauczycieli z uczniami lub rodzicami
w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania
szkoły:

1. Zajęcia są prowadzone w ramach obowiązującego w Szkole planu lekcji w godz. od 8.00 do 15.05. W tym czasie należy również realizować przesyłanie wszelkich materiałów i zadań od nauczyciela do ucznia/uczniów i od ucznia do nauczyciela.
  2. W tym okresie nauczyciele mogą prowadzić zajęcia:
  • z wykorzystaniem przekazu informacji i plików za pomocą modułu „zadania domowe” lub
    modułu „Wiadomości” w dzienniku elektronicznym, poczty elektronicznej itp.;
  • z wykorzystaniem narzędzi pozwalających na pracę w czasie rzeczywistym – MIcrosoft Teams, komunikatory (np.: Skype, Discord, Messenger itp.), platformy edukacyjne, itp.; o prowadzeniu lekcji w ten sposób nauczyciele informują uczniów z wyprzedzeniem za pomocą modułu „Wiadomości” w dzienniku elektronicznym;
  • wykorzystując inne metody i techniki kształcenia na odległość wybrane przez nauczyciela.
  1. Nauczyciel uwzględniając na prowadzonej jednostce lekcyjnej on-line zaplanowany przez siebie temat (obejmujący zakres programu nauczania) dostosowuje podział czasu pracy z uczniami do ich potrzeb psychofizycznych z uwzględnieniem zasad bezpiecznego korzystania przez uczniów z urządzeń wykorzystywanych w komunikacji elektronicznej
  2. Nauczyciel  na prowadzonej jednostce lekcyjnej on-line wyjaśnia uczniom treści programowe z wykorzystaniem opracowanych przez siebie form przekazu, w tym nagrań video (na żywo) bądź przygotowanych przed rozpoczęciem zajęć.
  3. Nauczyciel  na prowadzonej jednostce lekcyjnej on-line przeznacza część czasu pracy na bieżącą konsultację on-line z uczniami, udzielanie odpowiedzi z wykorzystaniem internetowej transmisji video lub czatu.
  4. Nauczyciel może przesłać uczniom opracowany przez siebie materiał on-line przed rozpoczęciem zajęć, który zrealizuje z uczniami według podziału godzin.
  5. Nauczyciel ustala z oddziałem klasowym formę i zakres czasowy kontaktu z uczniami w dniu, w którym zrealizował lekcję on-line – w celu udzielania odpowiedzi z wykorzystaniem internetowej transmisji video lub czatu.
  1. Uczniowie są zobowiązani do udziału w zajęciach, wykonywania zleconych przez nauczyciela zadań oraz dostarczania ich w informacji zwrotnej przekazywanej nauczycielowi w formie przez niego określonej (np.: załącznik zwrotny w module zadania domowe w dzienniku elektronicznym, poczta elektroniczna itp.). Prace i aktywność ucznia podlegają ocenie.
  2. Uczniowie lub rodzice mogą uzyskiwać porady od nauczycieli w formach i terminach podanych w planie lekcji w dzienniku elektronicznym.
  3. Uczniowie i rodzice mogą korzystać każdego dnia z pomocy pedagoga szkolnego oraz psychologa szkolnego– po­przez kontakt w module wiadomości w dzienniku elektronicznym, w godzinach od 9.00 do 11.00 oraz 16.00- 17.00 od poniedziałku do piątku. Za pomocą dziennika elektronicznego zostaną ustalone szczegóły kontaktów indywidualnych.
  4. Uczniowie i rodzice mogą kontaktować się z dyrektorem lub wicedyrektorem za pomocą modułu wiadomości dziennika elektronicznego.