ZAPRASZAMY NA AFRYKAŃSKIE PĄCZKI :-)

paczek

Nadchodzi czas pączków! W ciągu najbliższych dni ich „pożeranie” będzie wciąż rosło, a w tłusty czwartek, 27 lutego, każdy będzie się chciał pochwalić największą ilością zjedzonych oprószonych cukrem, oblanych lukrem smakołyków wypełnionych różaną marmoladą. Nawet ci, którzy na co dzień szczególnie dbają o swą sylwetkę ulegną tej słodkiej tradycji kończącego się karnawału. Wyjątkowo w tym roku wzmożone pożeranie pączków może skończyć się tym, że nie urośnie od tego brzuch  tylko serce. Taki piękny skutek przyniesie zjadanie AFRYKAŃSKICH PĄCZKÓW.

AFRYKAŃSKIE PĄCZKI to hit tegorocznych ostatków, rośnie od nich serce ponieważ uzbierane z ich sprzedaży pieniądze wyślemy dla bardzo potrzebujących naszej pomocy ludzi w Afryce. Pomysł akcji wiąże się z osobą polskiego misjonarza ze zgromadzenia Kapucynów – Benedykta Pączka, działającego w Republice Centralnej Afryki.

W tym bardzo biednym kraju afrykańskim trwa wojna, bardzo wiele rodzin straciło swoje domostwa, wiele dzieci głoduje, wiele z nich jest sierotami. Całodniowy koszt utrzymania dziecka w tej najuboższej części Afryki to tylko jedna złotówka.

Każdy pączek sprzedany o złotówkę drożej staje się Pączkiem Afrykańskim, bo pomaga przeżyć afrykańskiemu dziecku. Możesz kupując jednego pączka zapewnić jakiemuś rówieśnikowi w Afryce jednodniowe, tygodniowe utrzymanie, może wśród was znajdzie się sponsor utrzymanie na cały miesiąc, może wspólnie w szkole uda się uzbierać utrzymanie na cały rok nie tylko dla jednego dziecka w Afryce ale kilku, a może kilkunastu. Wtedy na pewno nie urosną nam brzuchy  tylko serca.

Warto być dobrym! Łatwo być dobrym!

Wystarczy przez najbliższy tydzień kupować AFRYKAŃSKIE PĄCZKI.

W TŁUSTY CZWARTEK FINAŁ  AKCJI , dla największych PĄCZKOŻERCÓW nagrody, dyplomy dla wszystkich dobra zabawa, którą organizują w Miejskim Gimnazjum Nr 4, i nie tylko,  uczniowie klas drugich.

PAMIĘTAJ, OD AFRYKAŃSKICH PĄCZKÓW ROSNĄ SERCA- A NIE BRZUCHY

I MIEJ SERCE DLA AFRYKI