Konkurs Języka Angielskiego „WISE OWL” dla uczniów szkół podstawowych z Oświęcimia i okolic

Miejskie Gimnazjum Nr 4 im. Zofii Kossak w Oświęcimiu serdecznie zaprasza do udziału w IV edycji Konkursu Języka Angielskiego ‘WISE OWL’ przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych z Oświęcimia i okolic.

Cel konkursu:

Propagowanie znajomości języka angielskiego, inspirowanie uczniów do nauki, integracja szkół podstawowych oraz pogłębianie współpracy z naszą placówką.

Uczestnicy:

Uczniowie klas V i VI szkół podstawowych.

Termin konkursu:

Konkurs odbędzie się w dwóch etapach:

– I etap (w Państwa szkole)

– II etap ( finał w Miejskim Gimnazjum Nr 4) – 26.02.2014 o godz.10.00

Zgłoszenia uczestników:

Prosimy o sporządzenie listy uczestników konkursu wg załączonego formularza i przesłanie w formie elektronicznej do dnia 16. 02. 2014 na adres organizatora konkursu: Halina Zemła – zemha@interia.pl.

Nagrody:

Zwycięzcy konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody, wszyscy finaliści dyplomy uczestnictwa, a ich opiekunowie dyplomy gratulacyjne.

Kontakt:

Halina Zemła – tel.660-24-24-29, e-mail: zemha@interia.pl

Miejskie Gimnazjum Nr 4 im. Zofii Kossak

Ul. Wyzwolenia 3, 32-600 Oświęcim

e-mail: gim4oswiecim@wp.pl

Szczegóły konkursu oraz jego zakres tematyczny określa regulamin.

ZAPRASZAMY do udziału w konkursie.

REGULAMIN  MIĘDZYSZKOLNEGO  KONKURSU  JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Miejskie Gimnazjum nr 4 im. Zofii Kossak w Oświęcimiu jest organizatorem Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych z Oświęcimia i okolic.

I. Cele konkursu

• Doskonalenie znajomości języka angielskiego.
  • Wzbogacanie wiedzy o kulturze i życiu codziennym krajów angielskiego obszaru językowego.
  • Motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego.
  • Wyłonienie uczniów uzdolnionych językowo.
  • Integracja uczniów oraz nawiązywanie i pogłębianie współpracy między szkołami.

II.Warunki uczestnictwa

Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń szkoły podstawowej z miasta Oświęcimia i okolic.Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie wzięcia udziału nauczycielowi języka angielskiego w danej szkole. Zgłoszenie uczestnictwa w finale konkursu zainteresowane szkoły wraz z listą uczestników (5 najlepszych uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych) szkoły przesyłają na adres mailowy podany w zaproszeniu.

III.Zakres programowy

Testy konkursowe przygotowane będą przez organizatora konkursu. Zadania konkursowe obejmować będą treści zawarte w podstawie programowej dla szkoły podstawowej poszerzone
o elementy wiedzy z kulturoznawstwa krajów anglojęzycznych (Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Stanów Zjednoczonych)- szczegóły w załączniku.

IV. Zasady i przebieg konkursu

Konkurs odbywa się w dwóch etapach: etap szkolny oraz międzyszkolny.

Etap I

Eliminacje szkolne przeprowadzają poszczególne szkoły we własnym zakresie. Nazwiska najlepszych uczniów należy przesłać na adres mailowy organizatora.

Etap II

Eliminacje międzyszkolne odbędą się dnia 26.02.2014 o godz. 10.00 w Miejskim Gimnazjum nr 4 im. Zofii Kossak w Oświęcimiu. Etap ten będzie miał formę testu wielokrotnego wyboru z części gramatycznej, quizu z kulturoznawstwa oraz jedno ćwiczenie ze słuchania.

V. Nagrody

Laureaci konkursu otrzymają cenne nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Każdy uczestnik otrzyma dyplom uczestnictwa w konkursie. Zapewniamy również słodki poczęstunek. Po zakończeniu zapraszamy do wesołej zabawy.

VI. Jury

Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwać będzie jury w składzie nauczycieli ze szkół biorących udział w konkursie.

Informacje na temat konkursu oraz lista laureatów zamieszczone będą na stronie internetowej Miejskiego Gimnazjum nr 4 im. Zofii Kossak w Oświęcimiu.