NOC W SZKOLE I SPRAWDZIAN Z SAVOIR VIVRE, CZYLI DOBRE MANIERY NA 6

18 listopada 2016 r. uczniowie pod opieką pani dyrektor Iwony Kolasy oraz nauczycieli: Danuty Mitoraj, Zofii Kozak, Sylwii Sobala, Moniki Rabe, Marzeny Sasuły, Katarzyny Krzyścin, Bożeny Boroń, Doroty Czech, Eweliny Trybuś, Michała Bartosika i przy wsparciu pani sekretarz Magdaleny Copija po raz kolejny korzystali z uroków szkoły nocą. Tym razem, w związku z przystąpieniem naszego gimnazjum do ogólnopolskiego konkursu „Szkoła dobrego wychowania” postanowiliśmy, że motywem przewodnim będzie savoir vivre.

Noc w szkole rozpoczęła się spotkaniem organizacyjnym, poprowadzonym przez panią dyrektor. Następnie uczestnicy brali udział w dyskotece, a Ci, którzy taniec uważają za swoją piętę Achillesa grali w różne gry, w których prym wiodło UNO.

Później przyszedł czas na karaoke, a następnie uczniowie podzielili się na grupy i uczestniczyli w trzech różnych przedsięwzięciach. Jednym z nich były pokazy fascynujących eksperymentów z użyciem ciekłego azotu, przygotowane przez panią Boroń. Wielu uczniów widząc, jak niesamowita jest to dziedzina,  jeszcze bardziej pokochało fizykę i obiecało przysiąść do nauki z tego przedmiotu J

Nie zawiódł nas także pan Krzysztof Saroski, który umożliwił nam obserwację nieba przez teleskop w plenerze, wspartą interesującą pogadanką z dziedziny astronomii.

W tym roku panie D. Mitoraj, Z. Kozak i K. Krzyścin również przygotowały podchody, w trakcie których uczestnicy wykonywali różne zadania z zakresu znajomości dobrych manier, a także musieli wykazać się sprytem, pomysłowością a przede wszystkim umiejętnością współpracy w zespole.

Podczas Nocy w szkole odbyły się także dwie premiery: Haracz 2 (film samodzielnie zrealizowany przez kilku uczniów z klasy 3a) oraz filmu profilaktycznego „Savoir vivre”, w którym zagrali uczniowie z różnych klas. Po godzinie 01.00 rozpoczął się maraton filmowy.