Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

1 września o godz. 9.00 w sali gimnastycznej naszego gimnazjum odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy 3A i 2B.
Część oficjalną rozpoczęło wprowadzenie pocztu sztandarowego i odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły. Pani Iwona Kolasa szczególnie serdecznie powitała w progach nowej szkoły uczniów klas pierwszych. Przedstawiła także nowych nauczycieli: panią Bożenę Boroń i księdza Tomasza Łatę.
W tym szczególnym dniu uczniowie nie zapomnieli o rocznicy wybuchu II wojny światowej i uczczeniu pamięci tych, którzy oddali życie za ojczyznę. Pod Dębem Pamięci poświęconym Michałowi Pachołkowi, przodownikowi Policji Polskiej zamordowanemu przez NKWD, zapalono znicz i złożono kwiaty.
Następnie w krótkim programie artystycznym uczniowie pożegnali wakacje i przywitali szkołę na wesoło. Na zakończenie udzielili pierwszoklasistom cennych rad, zapewniając, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Uroczystość zakończył występ zespołu gitarowego i piosenka „Wakacje, znów będą wakacje”.