Już po raz trzeci braliśmy udział w przeglądzie rejonowym!

Kolejny raz nasi wolontariusze zostali docenieni i 19.05.2016 r. wzięli udział w przeglądzie rejonowym projektów wolontaryjnych w ramach „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. W projekcie uczestniczyły 33 placówki, z czego trzynaście zakwalifikowało się do przeglądu. Warte podkreślenia jest to, że byliśmy jedyną wyróżnioną szkołą z Oświęcimia.

Przedstawienie „W ogrodzie miłosierdzia” zaprezentowane przez naszą młodzież było symboliką wielu akcji wolontaryjnych, w które w bieżącym roku angażowali się nasi uczniowie.  Czar ogrodu, specyfika roślin (odzwierciedlających adresatów projektu) o których opowiadała ogrodniczka Julia udzielająca wywiadu Marcie, ukazało jak wiele pracy i wysiłku należy włożyć w opiekę i pomoc potrzebującym, aby osiągnąć poprawę ich egzystencji. Wolontariusze bardzo profesjonalnie podeszli do przeglądu i choć mieli na to mało czasu, to przygotowali się perfekcyjnie, a blasku wszystkiemu dodały barwne rekwizyty.

Teraz z niecierpliwością oczekujemy na wyniki jury … Jednak największą nagrodę, jak zgodnie przyznają wolontariusze, i tak już otrzymali- to radość i uśmiech na twarzach osób, którym pomagali.