ZAJĘLIŚMY I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

Trzecia edycja zawodów międzygimnazjalnych z pierwszej pomocy przedmedycznej odbyła się w dniu 11.05.2016r. w Miejskiego Gimnazjum Nr 3 w Oświęcimiu. Uczestnicy rywalizowali o ,,Puchar Prezydenta Miasta’’. Drużyny rozwiązywały test teoretyczny i rywalizowały w konkurencjach praktycznych punktowanych przez ratowników medycznych Służby Maltańskiej oraz Pogotowia Ratunkowego. Zwyciężyła reprezentacja naszej szkoły w składzie: Marta Bogdańska, Magdalena Dziedzic, Klaudia Kozioł, Katarzyna Krasuska, Jadwiga Urban, Krystian Jankowski, Madej Mikołaj, Mateusz Ostrowski. Szczególne wyróżnienie i dodatkową nagrodę specjalną za podejmowane działania ratownicze uzyskał Mikołaj Madej. Kolejne miejsca w zawodach zajęli uczniowie z MG2, MG3, MG1. Puchar dla najlepszych oraz  upominki  wręczali Prezydent Miasta Oświęcim, pan Janusz Chwierut, dyrektor ZSiPM  pani Barbara Rokowska, dyrektor Miejskiego Gimnazjum Nr 3 oraz  przedstawiciel firmy Austrotherm. Organizatorem imprezy byli nauczyciele: Grzegorz Olszewski oraz Dariusz Pawlica. Współpracowała z organizatorami i przygotowała uczniów do mistrzostw pedagog szkolny pani Danuta Mitoraj. Gospodarzem czwartej edycji konkursu w przyszłym roku będzie nasza szkoła!

Gratulujemy zwycięzcom!

Zwycięska drużyna wraz z opiekunem- p. D. Mitoraj