Przynajmniej 4 powody, dla których warto wybrać naszą „Czwórkę” :-)

Powód pierwszy- szkoła jest bardzo dobrze wyposażona!

Każda sala lekcyjna wyposażona jest w komputery z dostępem do Internetu, projektory, szereg pomocy dydaktycznych. Szkoła posiada 3 tablice interaktywne. Nauczyciele chętnie i często korzystają także z multibooków oraz innych typów oprogramowania ułatwiających uczniom przyswajanie wiedzy, czego przykładem są zajęcia matematyki „na ekranie smartfona”.

Powód drugi- atrakcyjna oferta edukacyjna!

Jeśli ktoś chce iść z duchem czasu i pragnie uczyć się języków obcych, to ma taką możliwość, ponieważ od kilku lat realizowana jest tu innowacja pedagogiczna z języków obcych, w ramach której uczniowie w grupach językowych mogą poszerzać swoje kompetencje, szczególnie w zakresie konwersacji, zarówno z języka angielskiego, jak i niemieckiego. Podczas lekcji językowych stosowane są ciekawe, nowoczesne metody nauczania.

Umiejętności językowe można sprawdzić w praktyce podczas polsko-niemieckiej wymiany międzynarodowej z uczniami z Breisach.

Wielką atrakcją gimnazjum jest znajdująca się tutaj strzelnica sportowa. To właśnie na niej odbywają się zajęcia ze strzelectwa sportowego, które przyciągają do szkoły uczniów zainteresowanych uprawianiem tej dziedziny sportu. Warto dodać, że w ramach funkcjonującego w Gimnazjum nr 4 strzeleckiego klubu sportowego corocznie organizowane są wyjazdy na obozy sportowe (najczęściej nad morze), które są ogromną atrakcją dla uczniów.

Szkoła prowadzi także klasy integracyjne. Mogą tu zatem uczęszczać również uczniowie o specyficznych potrzebach edukacyjnych. Nauczyciele są bardzo otwarci na potrzeby swoich wychowanków. Dzięki długoletniemu doświadczeniu potrafią pracować z różnymi uczniami, zarówno tymi bardzo zdolnymi, jak i tymi, którzy mają trudności w nauce.

W „czwórce” każdy uczeń i jego rodzice mogą liczyć na pomoc pedagoga, psychologa oraz doradcy zawodowego, którzy chętnie służą radą i wsparciem. Zaletą tej placówki jest także fakt, że młodzież ma szansę skorzystania z pomocy logopedy oraz uczestniczenia w zajęciach gimnastyki korekcyjnej.

Uczniowie naszej szkoły odnoszą sukcesy na miarę swoich możliwości i dzięki temu mają możliwość kontynuacji nauki w wybranej przez siebie szkole ponadgimnazjalnej.

Powód trzeci- Gimnazjum im. Zofii Kossak to szkoła bardzo bezpieczna!

Mało liczne klasy pozwalają nauczycielom szybko poznać i zapamiętać wszystkich uczniów, a zatem nikt nie jest anonimowy. Dzięki temu można dostrzec pojawiające się problemy i właściwie na nie zareagować.

Poza tym przy wejściu do budynku znajdują się specjalne bramki, które pozwalają na monitorowanie osób wchodzących do szkoły. Dodatkowym atutem gimnazjum jest to, że na korytarzach znajdują się kamery, które pozwalają na wyeliminowanie wszelkich niebezpiecznych zachowań, a w przypadku jakichś incydentów na szybkie wyłonienie sprawcy.

W szkole prowadzi się liczne działania profilaktyczne, które w 2014r. przyczyniły się uzyskania tytułu „Bezpiecznej szkoły”, a w 2015r. certyfikatu „Szkoła promująca bezpieczeństwo”

Powód czwarty- każdy może rozwijać swoje zainteresowania, pasje!

W szkole bardzo prężnie działa wolontariat. Młodzież– pod czujnym okiem opiekunów– angażuje się w wiele ważnych akcji. Dwukrotnie uczniowie zdobywali tytuł Wolontariusza Roku.

Od dwóch lat kolejną atrakcją szkoły jest tzw. „Noc w szkole”. Uczniowie i nauczyciele przychodzą wówczas do szkoły na noc i spędzają wspólnie czas wypełniony wieloma atrakcjami.

Szkoła rozwija zainteresowania uczniów, wspiera ich oraz pomaga w przypadku trudności. Nauczyciele prowadzą zajęcia dodatkowe, kółka zainteresowań. Funkcjonuje tu np. SKKT, SKS, koło fotograficzne oraz filmowe, działa gazetka szkolna. Podejście do wszystkich wychowanków zawsze jest bardzo indywidualne. W takiej niewielkiej społeczności każdy może znaleźć coś dla siebie, rozwijać własne pasje oraz podjąć taką formę działalności, która pozwala pokazać się innym, zaistnieć oraz odnieść sukces.

Warto pomyśleć o wyborze tego właśnie gimnazjum dla swojego dziecka. Ma ono bowiem wiele zalet.
Szkoła zapewnia dobrą edukację i opiekę oraz przyjazną atmosferę.
Tu odnajdzie się każdy uczeń. Niezależnie od uzdolnień wszyscy mają możliwość rozwoju.