Już trzeci raz dołączyliśmy do akcji społecznej ”Wyślij pączka do Afryki”

pączek

Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest brat Benedykt Pączka, misjonarz w Republice Środkowoafrykańskiej, a organizatorem Fundacja Kapucyni i Misje.
Akcja polegała na sprzedaży pączków pozyskanych od darczyńców. Tym zajmowały się wolontariuszki Agata Bujarowicz oraz Weronika Wilczak.
Sprzedaż w rytm afrykańskiej muzyki, wsparta prezentacjami multimedialnymi na temat życia w Afryce i misji Kapucynów, trwała w naszym gimnazjum od 01.02 do 04.02.2016r.
Po czterech dniach „afrykańskiego pączkowania” nadszedł czas wielkiego finału, czyli Tłusty Czwartek.
W finiszu pomogli nam wspaniali i niezwykle hojni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5, niezawodni Seniorzy z Dziennego Domu Pomocy w Oświęcimiu, najlepsza oświęcimska Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy oraz zawsze pomocni nauczyciele, rodzice oraz babcie i dziadkowie naszych uczniów.
Wszystkie pączki wszystkim bardzo smakowały i rozchodziły się w błyskawicznym tempie. Dochód z ich sprzedaży wyniósł w tym roku 1156,10 gr. To absolutny rekord!! W ubiegłym roku było to 814,15 gr. Zebrane pieniądze zostały w stu procentach wpłacone na konto Fundacji Kapucyni i Misje, a tym samym przeznaczone na kilka projektów w/w organizacji prowadzonych przez polskich kapucynów w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie.

Pączkowymi darczyńcami naszej akcji byli:
„JANAR”S.C.
Piotr Janusik, Izabela Janusik, Stefan Janusik
SKLEP SPOŻYWCZO– PRZEMYSŁOWY

Firma cukiernicza
Ksenia Malik Sztworok

Irena Grygiel &Maria Grygiel
SPÓŁKA CYWILNA
Cukiernia AWA

Joanna i Krzysztof Łysoń
Firma Werpol

Uczniowie:
Sabina Rokowska
Julia Gurak
Patryk Biel
kl.2a
Nauczyciele: Monika Rabe
Wszystkim serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i serce!!