Obchodzimy Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych czyli… imieniny biblioteki

Październik to wyjątkowy czas dla biblioteki szkolnej w naszej szkole. Tradycyjnie przyjaciele biblioteki czyli najlepsi czytelnicy i współpracownicy wzięli udział w Targach Książki w Krakowie ciesząc oko nowościami wydawniczymi, spotykając się z ulubionymi pisarzami i kupując korzystnie książki. Wyjazd jest też spotkaniem integrującym miłośników czytania książek w naszym gimnazjum.

W październiku również obchodzimy Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych czyli… imieniny biblioteki. Z okazji święta solenizantka przygotowała dla wiernych sympatyków wiele konkursów łatwych i łatwiejszych oraz kiermasz książek używanych, a darczyńcy ofiarujący książki do biblioteki z własnych księgozbiorów goszczeni byli przy stoliku dla VIP-ów aromatyczną herbatką z dodatkiem słodyczy.