XXI ZŁAZ MŁODZIEŻY Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA TURYSTYKI

W piątek, 25 września 2015 roku grupa piechurów wraz z opiekunem Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego wybrała się na XXI Złaz Młodzieży Szkół Powiatu Oświęcimskiego. Imprezę turystyczną przygotowano w związku z przypadającym 27 września Światowym Dniem Turystyki oraz obchodami Jesieni Oświęcimskiej i Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. Patronat honorowy sprawował Janusz Chwierut – Prezydent Miasta Oświęcim. Głównym organizatorem było PTTK Oddział ,,Ziemi Oświęcimskiej’’ Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych. Trasa złazu wiodła po oświęcimskiej starówce. Uczestnicy zwiedzili z przewodnikiem ciekawe zakątki naszego grodu, co pozwoliło na nowo odkryć walory miasta oglądane jesienna porą. Wraz z uczniami innych szkół poznawaliśmy historię kościoła p.w. Wniebowzięcia NMP, kościół p.w. Matki Bożej Bolesnej, Muzeum Zamek z wieżą piastowską, synagogę oraz Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. W Ochotniczej Straży Pożarnej młodzi turyści mogli obejrzeć wyposażenie, umundurowanie oraz ekspozycję akcesoriów strażackich. Jednak największą ciekawość zwiedzających remizę budziły samochody strażackie.

Zakończenie wędrówki miało miejsce w gościnnych progach Zespołu Szkół Towarzystwa Salezjańskiego, gdzie przygotowano poczęstunek, upominki oraz dyplomy dla drużyn.

dyplom