Reportaż z obozu w Łazach

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z obozu w Łazach- czerwiec 2015: zobacz zdjęcia

Dwudziestu gimnazjalistów z naszej szkoły kojarzyć będzie tegoroczny Dzień Dziecka z  wyjazdem na obóz sportowy do miejscowości Łazy. Właśnie pierwszego czerwca wyruszyli na północ naszego kraju. Tym razem towarzyszyła im trzydziestoosobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej.

Długa podróż autokarem minęła bezpiecznie. Łazy przywitały nas słońcem, ale też dość rześkim powietrzem. Właścicielka ośrodka „Posejdon” zakwaterowała całą gromadkę w dwóch budynkach. Aura w tym roku nie rozpieszczała. Najczęściej wiał chłodny wiatr, a temperatura nie przekraczała 20 stopni. Najcieplej było za wiatrochronami na plaży, gdzie młodzież „łapała” pierwszą w tym roku opaleniznę. Znaleźli się także śmiałkowie, którzy zaliczyli kąpiel w Bałtyku.

Smaczne i obfite posiłki serwowane w ośrodku dostarczały wszystkim energii potrzebnej do długich spacerów brzegiem morza, gry w piłkę nożną i siatkową, zawodów w ping-ponga oraz wycieczek rowerowych. Wieczorami gimnazjaliści podziwiali zachody słońca, a także integrowali się z młodszymi kolegami na wspólnych dyskotekach.

Wielu wrażeń dostarczyła uczniom całodniowa wycieczka- najpierw do aquaparku w Darłowie, a później do Wioski Hobbitów. Choć wyobrażenia co do tego miejsca, minęły się z rzeczywistością, to wszystkich zaciekawiła gra terenowa „Przez Mroczną Puszczę”. Młodzież przemierzała na rowerach las, w którym znajdowały się zagadki związane z „Hobbitem” Tolkiena. Zdarzyło się kilka upadków z roweru, gdyż droga była piaszczysta, ale szczęśliwie pokonano około 8-kilometrową trasę.

Dziesięć dni w Łazach minęło wszystkim szybko i przyjemnie. 11 czerwca pełni wrażeń gimnazjaliści i ich młodsi koledzy z Poręby pożegnali się z morzem, ośrodkiem „Posejdon” i udali w drogę powrotną na ziemię oświęcimską. O swoich obozowych przeżyciach i przygodach na pewno opowiadać będą swoim rówieśnikom przez najbliższych kilka dni.