Program profilaktyki antynikotynowej „ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE”

Tuż przed Światowym Dniem bez Papierosa przypadającym w dniu 31 maja odbyło się spotkanie z uczniami, mające na celu podsumowanie kolejnej edycji programu profilaktyki antynikotynowej pt. „Znajdź właściwe rozwiązanie”, którego celem jest zapobieganie paleniu papierosów przez młodzież. Program był realizowany pod patronatem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Oświęcimiu w klasie pierwszej integracyjnej. Przeprowadzono cykl zajęć warsztatowych, które koncentrowały się głównie na psychospołecznych mechanizmach kształtujących postawy i zachowania uczniów. Omówiono przebieg procesu uzależnienia od nikotyny, czynniki ryzyka inicjacji palenia tytoniu. Duży nacisk położono na uświadamianie odpowiedzialności za własny rozwój i zdrowie, nauczenie umiejętności odmawiania oraz kształtowanie szacunku do siebie. Program wzbogacono o dodatkowe działania– udział w ogólnopolskiej akcji ,, Rzuć palenie razem z nami’’ oraz „Światowym Dniu bez Papierosa”.