Sejm Dzieci i Młodzieży – podsumowanie

Zakończyliśmy realizację zadań w ramach projektu Sejmu Dzieci i Młodzieży. Nasze działania w ramach projektu musiały ulec pewnej modyfikacji. Nie wszystkie zadania mogliśmy zrealizować według przyjętego planu. Zostało to spowodowane tym, że okazało się, iż budynek dworca, na którym się skupiliśmy w naszym projekcie, zostanie niebawem wyburzony.
Najpierw usłyszeliśmy tę informację od znajomych. Wtedy wydawało się jeszcze, że to plotka. Jednak po kilku dniach przeczytaliśmy w prasie informację, iż decyzja o wyburzeniu budynku dworca i wybudowaniu w tym miejscu nowego została już podjęta, a wszelkie protesty nie mają sensu. Plotka okazała się faktem. Wcześniej o tych planach nie wiedzieliśmy, wiadomość dotarła do nas dopiero po zakończeniu pierwszego etapu działań
i przedstawieniu naszej relacji na stronie SDiM.

W efekcie zrealizowaliśmy następujące zadania:

1. Spotkanie z panem radnym. Udział w spotkaniu Rady Osiedla Zasole
  2. Wizja nowego dworca PKP w Oświęcimiu
  3. „Ulotka – Atrakcje Oświęcimia”
  4. Sonda – czy zgadzasz się z decyzją o wyburzeniu dworca.

Udział w projekcie dał nam wiele satysfakcji. Podejmowaliśmy przedsięwzięcia, które stawiały przed nami zupełnie nowe wyzwania. Na przykład takim wyzwaniem było wyjście na ulicę i zadawanie przechodniom – obcym osobom – pytań z naszej sondy. Największą frajdą jednak jest dla nas to, że efektem naszego startu w programie jest wyjazd do Warszawy i udział w XXI posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży 1 czerwca 2015.

Po 31 maja planujemy nadal interesować się sytuacją dworca i podejmować kolejne kroki, jeżeli będzie taka możliwość, ponieważ chcemy aby dworzec był miejscem przyjaznym dla turystów, mieszkańców i młodzieży. Może uda nam się zainteresować kogoś naszą ulotką.