Trzecioklasiści na Powiatowych Targach Edukacyjnych, czyli co dalej Gimnazjalisto?

20150306_092605
6.03.2015r. uczniowie klas trzecich wraz z pedagogiem i psychologiem szkolnym udali się na Powiatowe Targi Edukacyjne w celu zapoznania się z ofertami szkół ponadgimnazjalnych.

Podjęcie decyzji wyboru zawodu nie należy do najłatwiejszych, dlatego warto wziąć pod uwagę własne zainteresowania, możliwości, stan zdrowia, zdolności, poznać różne zawody i możliwości kształcenia w danej branży.

Nasi uczniowie mają taką możliwość i systematycznie korzystają z doradztwa edukacyjno- zawodowego indywidualnego i grupowego oferowanego im w gimnazjum. Podczas godzin wychowawczych spotykają się z przedstawicielami liceów, techników, zasadniczych szkół zawodowych. Uczestniczą także w Dniach Otwartych tych szkół, odwiedzili Centrum Kształcenia Praktycznego, gdzie mieli możliwość przekonać się, jak wygląda kształcenie praktyczne w kilku branżach: budowlanej, mechanicznej, górniczej, stolarskiej itd.

opracowanie: Monika Rabe