„Pączkujemy” w MG4

Już  po raz drugi dołączyliśmy do akcji społecznej ”Wyślij pączka do Afryki”. Przypomnijmy, że pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest brat Benedykt Pączka, misjonarz w Republice Środkowoafrykańskiej.

Akcja polega na sprzedaży pączków pozyskanych od darczyńców i trwa u nas w gimnazjum od 09.02. do 12.02.2015 roku. Zebrane pieniądze zostaną w stu procentach wpłacone na konto Fundacji Kapucyni i Misje. W tym roku fundusze zgromadzone w czasie akcji zostaną przeznaczone na kilka projektów w/w organizacji prowadzonych przez polskich kapucynów w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie. Chodzi o budowę trzech szkół i trzech kaplic. Kolejny projekt dotyczy finansowania działalności Punktu Socjalnego dla Ubogich Caritas.
Wczorajsze pączki domowej roboty (upieczone przez uczennice klasy 3b) wszystkim bardzo smakowały. Koszt z ich sprzedaży wyniósł 81 zł. Dziś od rana sprzedawaliśmy pyszne afrykańskie pączki ofiarowane przez Przedsiębiorstwo „Janar S.C. Piotr Janusik Izabela Janusik Stefan Janusik” oraz panią Agatę Wcisło. Finał akcji nastąpi w Tłusty Czwartek.
Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą nieść pomoc afrykańskim dzieciom na pączki od których „zamiast brzucha rośnie serce” (jutro w godz. 8.30– 14.00 – pączki z cukierni Kołaczek i w czwartek od godz. 8.00 do 17.00– pączki od pani Ireny Grygiel, sklepu Georg oraz cukierni Awa).
W tym roku nasze działania dotychczas wsparli :
„Georg” Przedsiębiorstwo Handlowe Sklep Spożywczo- Przemysłowy
Irena Grygiel
cukiernia Awa
Przedsiębiorstwo „Janar S.C. Piotr Janusik Izabela Janusik Stefan Janusik”
Sklep Delicje
ul. Powstańców Śląskich
Uczniowie oraz rodzice MG nr4:
Pani Agata Wcisło
Klaudia Kachniarz, Karina Charęza

WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNE „PĄCZKOWANIE”