II miejsce w konkursie informatycznym OLIMP

Dnia 26.05.2013 roku drużyna z naszej szkoły w składzie: Oliwier  Zygmunt, Mikołaj Kulma i Konrad Szyjka uczestniczyła  w  konkursie informatycznym OLIMP 2013 organizowanym przez Powiatowy Zespół Nr 2
w Oświęcimiu, czyli popularnego „Chemika”.  Była to pierwsza edycja konkursu, który ma stać się ligą informatyczną, w ramach której rozgrywane będą zawody informatyczne pomiędzy szkołami powiatu oświęcimskiego i powiatów ościennych.

Przepustką do finału było wykonanie blogu internetowego ( w przypadku drużyny MG4 była to strona wykonana
w programie FrontPage):  „Mój świat okiem komórki”.  Ostateczna rozgrywka polegała na zespołowym wykonywaniu zadań za pomocą różnych aplikacji. Nasi zawodnicy walczyli bardzo dzielnie, a w pewnym momencie zajmowali nawet 1. miejsce. Ostatecznie drużyna zajęła 2. miejsce.

Oprócz nagród rzeczowych uczestnicy mogli obejrzeć pokazy informatyczne prezentowane  z okazji Dnia Otwartego. Z rozmowy z naszymi uczniami można wnosić, że najbardziej podobała się atmosfera panująca podczas pokazów, komputer zanurzony w oleju, rzeczywistość rozszerzona łącząca realny świat z iluzją pokazaną w monitorze komputera.