Warsztaty dla młodzieży

Uczniowie naszej szkoły od  22 września uczestniczą w zajęciach organizowanych w ramach  projektu realizowanego przez Oświęcimskie Centrum Aktywności Lokalnej (OCAL). Projekt jest  współfinansowany z funduszy europejskich i przeznaczony  dla młodzieży gimnazjalnej.

Uczestnicy, podzieleni na trzy grupy, biorą udział w warsztatach odbywających się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu. Każda grupa zajmuje się innym tematem. W ramach ścieżki obywatelskiej uczniowie zdobywają umiejętności dziennikarskie. Z kolei ścieżka kulturowa ma za zadnie poszerzyć wiedzę uczestników o Oświęcimiu. Efektem wspólnej pracy będzie stworzenie Wolnej Encyklopedii Oświęcimia. Natomiast uczestnicy ścieżki przedsiębiorczości w ramach swoich spotkań będą  poznawać podstawy zarządzania projektami, wykażą się inicjatywą oraz pomysłowością.

Wszystkie zajęcia mają ciekawą, warsztatową formę, nie tylko dostarczają wiedzy i pomagają w zdobywaniu umiejętności, ale także sprzyjają  integracji młodzieży uczęszczającej do różnych oświęcimskich gimnazjów.

Spotkania w ramach projektu będą realizowane do końca roku. Są one niewątpliwie ciekawym pomysłem na twórcze i atrakcyjne spędzanie wolnego czasu oraz doskonałą pomocą w rozwijaniu pasji oraz odkrywaniu talentów.