Sędzia Anna Maria Wesołowska – nasz nowy film :)

W środę 04.06.2014r. o godzinie 15.30 w naszej szkole odbędzie się spektakularna premiera pierwszego odcinka pt. „Pobicie podczas awantury domowej” z cyklu „Sędzia Anna Maria Wesołowska” w reżyserii pań: Moniki Rabe i Sylwii Sobala. W rolach głównych wystąpią: Marzena Marciniak, Edyta Walerowicz, Ewa Zguda, Krzysztof Copija, Klaudia Hodur, Paweł Pawlik, Jakub Norys, Wiktoria Jodłowska.

Inspiracją do nakręcenia tego filmu był serial o takim samym tytule oraz spotkanie w ramach konferencji z sędzią Anną Marią Wesołowską.

Odcinek pierwszy, który pragniemy zaprezentować, porusza problem przemocy w rodzinie alkoholika.

Naszym zdaniem ukazanie zagadnień profilaktyki w takiej formie oraz umożliwienie uczniom wczucie się w role ofiary, oskarżonego, świadka czy obrońcy w doskonały sposób przybliża kwestie różnych problemów społecznych. To fantastyczny sposób na przeciwdziałanie patologiom i postępującej demoralizacji.

Mamy nadzieję, że film spodoba się widzom i w przyszłości powstaną kolejne odcinki z tej serii obrazujące inne, ważne dylematy, z którymi na co dzień zmagają się młodzi ludzie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat filmu- odwiedź nas na Facebooku: Nasz nowy film z cyklu „Sędzia Anna Wesołowska”