O konkursie recytatorskim w MG- 4

,,Bo więcej waży jedna dobra strofa

Niż ciężar wielu pracowitych stronic’’

-czyli o konkursie recytatorskim w MG– 4

27 lutego 2014r. już po raz dziewiąty odbył się w naszym gimnazjum Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. Ze względu na przypadającą w tym roku 10 rocznicę śmierci  Czesława Miłosza zdecydowaliśmy, że właśnie wiersze tego poety zaprezentowane zostaną przez recytatorów.

Uczniowie klasy pierwszej przygotowali dla uczestników ciekawą prezentację multimedialną, w której przybliżyli wszystkim sylwetkę naszego noblisty. W konkursie wystąpiło 19 osób. .Recytatorzy ,,mali i duzi’’ dostarczyli jury i publiczności wielu pozytywnych wrażeń. Podczas przerwy uczestnicy zaproszeni zostali na słodki poczęstunek, który dodał im energii i sił do dalszych występów.

Popisy recytatorskie zakończyły się w tym roku zwycięstwem gimnazjalistów: Pauliny Piwowarczyk i Tomasza Janeczko. Drugie miejsce zajęli ex aequo Marta Bogdańska z SP-5 i Filip Niemiec z MG-4. Trzecie miejsce przypadło w udziale Wiktorii Kozak z SP-5.

GRATULUJEMY!!!

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dla zwycięzców przewidziano nagrody książkowe, które zostaną im wręczone podczas Dnia Otwartego Szkoły.