ZIELONA SZKOŁA LUBOGOSZCZ 2019

W dniach 3- 9 czerwca 2019 r. uczniowie klasy 4a i 5a wraz z opiekunami: p. A. Kaczmarczyk, M. Mrzygłód, D. Mitoraj, R. Kierońską wzięli udział w zielonej szkole na Lubogoszczy w Kasince Małej. Celem wyjazdu było upowszechnianie aktywnego wypoczynku, poznanie dziedzictwa kulturowego regionu, kształtowanie postaw proekologicznych i doskonalenie umiejętności pracy w grupie.

Podczas wycieczek pieszych i spacerów, uczestnicy poznawali środowisko naturalne i historię Beskidu Wyspowego a także Beskidu Sądeckiego.  Na  szlakach i ścieżkach dydaktycznych podziwiali urokliwe krajobrazy, faunę i florę regionu. Wiele emocji dostarczyło uczniom spotkanie z salamandrą plamistą, zaskrońcami i różnymi gatunkami żab.

Niezwykłym doświadczeniem było zetknięcie się ze sztuką tworzenia filmu. Uczestnicy szkoły w czasie warsztatów filmowych byli scenarzystami, reżyserami, operatorami, montażystami i aktorami odtwarzającymi rolę agentów, postaci z bajek itp.

Zorganizowany w czwartek 6 czerwca TALENT SHOW ujawnił wokalne, taneczne, sportowe i plastyczne zdolności nie tylko uczestników, ale i kierownictwa.

Gra terenowa „Odkryj Beskid Wyspowy” byłą okazją do zdrowej rywalizacji i pracy w zespole.

Zielona szkoła to także obowiązki: nauka języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, utrzymanie pokoi w czystości, punktualność, dbanie o kulturę zachowania na jadalni.

Wrażenia na długo pozostaną w pamięci uczestników, a zakupione pamiątki pozwolą po czasie wrócić myślą do pięknych chwil.

Opiekunowie

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony