Warsztaty „Smutna księżniczka”

14 lutego uczniowie klasy 2a uczestniczyli w trzygodzinnych warsztatach profilaktycznych  w ramach rekomendowanego programu wychowawczo- profilaktycznego EPSILON „Smutna księżniczka”, który został sfinansowany przez Urząd Miasta Oświęcim.

Zarysem pracy dramowej jest historia księżniczki, która słysząc od rówieśników, że jest niepotrzebna, nikt jej nie lubi i nie chce się z nią bawić, uciekła do Czarnej Wieży. Uczniowie wchodzą w rolę rycerzy, którzy wyruszają z misją uratowania księżniczki i odmienienia jej emocji. Podczas misji muszą wykazać się umiejętnością współpracy i pomagania innym.  Celami programu jest rozwój empatii i umiejętności nazywania emocji, kształtowanie umiejętności współpracy w klasie, integracja zespołu.

Program wpływa na wzrost umiejętności nazywania emocji odczuwanych przez siebie i inne osoby, wzrost wrażliwości i chęci pomagania innym, uzyskanie świadomości krzywdy, jaką mogą wyrządzić innym słowa i izolacja w grupie.

Uczniom bardzo podobały się zajęcia.
Kolejnym etapem programu jest szkolenie, w którym uczestniczyć będą wychowawca klasy i pedagog szkolny.