BEZPIECZNE FERIE – SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

Dnia 7 stycznia naszą szkołę odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.      W trakcie 45 minutowej prelekcji opowiedzieli naszym najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa, jakich należy przestrzegać w trakcie ferii zimowych, podczas zabawy na śniegu. Panowie Policjanci poinformowali, gdzie w Oświęcimiu można bezpiecznie jeździć na sankach, nartach czy łyżwach. Zwrócili uwagę, że nie należy chodzić po zamarzniętych rzekach, czy stawach, jak i również uczestniczyć w kuligu ciągniętym przez samochód czy traktor. Wyjaśnili także, jak bezpiecznie poruszać się na stokach narciarskich oraz jak należy postępować, gdy się zgubimy czy spotkamy kogoś nieznajomego, który będzie próbował nawiązać z nami kontakt oraz gdzie szukać pomocy, w razie gdyby wydarzył się jakiś wypadek. W prelekcji uczestniczyli uczniowie klas I-II wraz z opiekunami. Dzieci były bardzo aktywne w trakcie zajęć – chętnie udzielały odpowiedzi na zadawane pytania oraz same zadawały mnóstwo pytań. Pod koniec zajęć, każde dziecko otrzymało ulotkę informacyjną, zawierającą KODEKS POSTĘPOWANIA W OKRESIE FERII oraz DEKALOG MIĘDZYNARODOWEJ FEDERACJI NARCIARSKIEJ.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony