SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

Dnia 11 grudnia naszą szkołę odwiedzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.
W trakcie 45 minutowej prelekcji opowiedzieli naszym najmłodszym o zagrożeniach wynikających z niewłaściwej zabawy w trakcie zimy (tj. zabawa w niedozwolonych miejscach, takich jak np. chodzenie po zamarzniętych rzekach czy jeziorach czy zbyt długie przebywanie na mrozie w niewłaściwym ubiorze). Strażacy zwrócili także uwagę na takie zagrożenia, jak zatrucie tlenkiem węgla oraz szczegółowo wyjaśnili, jak należy postępować, gdy dojdzie do takiego zatrucia.
W prelekcji uczestniczyli uczniowie klas I-II oraz przedszkolaki wraz z opiekunami. Dzieci były bardzo aktywne w trakcie zajęć – chętnie udzielały odpowiedzi na zadawane pytania oraz same zadawały mnóstwo pytań.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony