W Senacie RP o naszej patronce ZOFII KOSSAK

W Senacie odbyła się uroczysta sesja poświęcona Zofii Kossak, patronce naszej szkoły. Z okazji 60 rocznicy śmierci Zofii Kossak przygotowana została wystawa  oraz wygłoszone zostały wykłady poświęcone tej, która patronując naszej szkole, określana jest wzniośle jako: „NAJDZIELNIEJSZA Z DZIELNYCH”

„NAJSZLACHETNIEJSZY PŁOMIEŃ CZASÓW OKUPACJI NIEMIECKIEJ”

„MULIEREM FORTE”(łac. niewiasta dzielna)

„SPRAWIEDLIWA WŚRÓD NARODÓW ŚWIATA”

W tym niezwykłym wydarzeniu miała okazję uczestniczyć pani dyrektor Iwona Kolasa, dzięki czemu można było odświeżyć kontakty z reprezentantami innych szkół w Polsce noszących to zaszczytne imię.

Wraz z panią dyrektor do Warszawy wyjechała pani Maria Szewczyk, która na najbliższych lekcjach historii przekaże uczniom wszystko, co pozwoli jeszcze lepiej zrozumieć, dlaczego przyjęcie i kultywowanie pamięci o Zofii Kossak w Szkole Podstawowej Nr 7 w Oświęcimiu jest ważne i zaszczytne.