CZAD I OGIEŃ. OBUDŹ CZUJNOŚĆ! PRELEKCJA STRAŻAKÓW Z PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

19.12.2017 r. odbyło się spotkanie uczniów ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej, którego celem była popularyzacja wiedzy dotyczącej zagrożeń przeciwpożarowych oraz podejmowania bezpiecznych zachowań. Prowadzący zwrócili szczególną uwagę na niebezpieczny dla życia czad i ogień. Zaapelowali o szczególną czujność w okresie grzewczym oraz pouczyli, jak prawidłowo zgłosić zdarzenie w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia i mienia. Przestrzegali przed korzystaniem ze ślizgawek w niedozwolonych miejscach (stawy, rzeki, jeziora), a zachęcali uprawiania łyżwiarstwa na Orliku lub lodowisku. Na koniec zachęcili uczniów do udziału w konkursach, których organizatorem jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.