„Pasowanie” uczniów kl. I na czytelnika

W piątek, 27.10.2017r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły odwiedzili kolejny raz bibliotekę szkolną. Tym razem było to ważne wydarzenie – pasowanie na czytelnika. Na miano czytelnika musieli jednak zapracować. Na początek poznali zasady korzystania z biblioteki i uczyli się jak szanować książki. To jednak nie wszystko. Pierwszaki wzięły udział w grach i zabawach: musiały dodatkowo wykazać się znajomością alfabetu i tytułów znanych bajek. Ten test wypadł wyśmienicie! Spotkanie uświetniło przedstawienie fragmentów bajek przez uczennice klasy 2b gimnazjalnej.  Kandydaci na czytelników tytuły bajek rozszyfrowali błyskawicznie. W związku z brakiem przeciwwskazań, wszyscy uczniowie klasy 1a zostali czytelnikami biblioteki i przyrzekli książki kochać, szanować i czytać je z uwagą.