Nasi wolontariusze uczestnikami konferencji „Wolontariat na rzecz osób starszych”

Dnia 11 października br. uczniowie naszej szkoły– tj. Zuzanna Lelko, Katarzyna Kubicz oraz Adrian Małecki wraz z panią Eweliną Trybuś – opiekunem samorządu wzięli udział w konferencji zorganizowanej przez Oświęcimską  Radę Seniorów podnazwą „Wolontariat na rzecz osób starszych”.

Konferencję prowadziła pani Magdalena Świstek – specjalistka promocji zdrowia z Fundacji „Znak”. Na wstępie przypomniała wszystkim zebranym ideę wolontariatu  w kontekście osób starszych. Szeroko omówiła problemy, oczekiwania i potrzeby osób w podeszłym wieku oraz zachęciła młodzież do udziału w programach wolontariackich wspierających takie osoby. Przedstawiciel Oświęcimskiej Rady Seniorów, pan Włodzimierz Paluch, zachęcił również uczniów do nawiązania współpracy na rzecz osób starszych. Wszyscy uczestnicy konferencji wyciągnęli cenne wnioski z w/w spotkania.