Co słychać u naszych wolontariuszy?

Nasi prężnie działający wolontariusze w okresie przedświątecznym mają zawsze dużo obowiązków. W ubiegłym tygodniu rozstrzygnęli  kolejny konkurs Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy na najpiękniejszą wielkanocną pisankę, w którym brały udział przedszkola oraz szkoły z powiatu oświęcimskiego.
W niedzielę od rana przygotowywali ekspozycję prac konkursowych oraz pomagali organizatorom MOWP w kiermaszu wiosennym, któremu towarzyszyła zbiórka charytatywna na rzecz dziewiętnastomiesięcznej Natalki, chorującej na rdzeniowy zanik mięśni. Całość zebranych w tym dniu środków trafiła na konto podopiecznej, skąd rodzice będą mogli uzyskiwać refundacje poniesionych kosztów leczenia i rehabilitacji dziewczynki.
Obecnie trwa szkolna akcja „Wielkanocne króliki, aby uszczęśliwić chore smyki”, której celem jest zbiórka środków finansowych (pozyskanych podczas sprzedaży pysznych i zdrowych sałatek wiosennych) na zakup upominków dla najmłodszych pacjentów z oddziału onkologii przebywających w Uniwersyteckim Szpitalu w Prokocimiu. Jak co roku w tym okresie zbieramy również żywność dla naszych kolegów z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.